لینکهای مرتبط

راه اندازی فدراسیون کاراته آزاد! یک دروغ کاملا حقیقی! مطلب ویژه

نوشته شده توسط  07 خرداد 1398

علیرضا هاشمی

 

 

دیروز یک شیطنت کوچولو کردیم و یک خبر جعلی و یک مصاحبه تخیلی با مضمون راه اندازی فدراسیون کاراته آزاد ایران را منتشر کردیم.

 

جالب اینکه خیلیها تصور کردند که واقعا چنین اتفاقی رخ داده است و کلی سوال از من داشتند ولی بعضی ها هم متوجه شدند که این خبر دروغ است و البته تعدادی از این اشخاص به رسم آموزه های ژنتیکی شان هتاکی و توهین کردند!

 

در حالیکه در انتهای همان مصاحبه تخیلی با رنگی متفاوت تاکید کرده بودم که این خبر جعلی است! ولی ظاهرا دشمنان مجازی، دچار نوعی کوررنگی هستند که توصیه میکنیم حتما به پزشک متخصص مراجعه کنند و ما هم شفای عاجل برای ایشان خواستاریم.

 

چرا این خبر دروغ را منتشر کردیم؟

 

همانطور که در مقاله قبلی هم خاطر نشان کرده بودم، در برابر انبوه سوالاتی که از من پرسیده میشد پیرامون این موضوع، تصمیم گرفتم که این اتفاق را به شکل مجازی به حقیقت تبدیل کنم و در پی آن اتفاقات و شرایط بعد از آن را تصویر سازی کنم.

 

انتظار داشتم اولین سوالی که به ذهن مخاطب خطور میکند، این باشد که: الان چه تغییر یا تفاوتی در وضعیت کاراته آزاد ایران در قالب یک فدراسیون مستقل با شرایطش در فدراسیون کاراته ایجاد شده است؟

 

با توجه به متن من، عملا هیچی و اگر شما نظر دیگری دارید، خوشحال خواهم شد که ما را نیز اگاه کنید.

 

اما من معتقدم که اتفاقا شرایط کاراته آزاد ایران تغییر خواهد کرد ولی به سمت بدتر شدن و نه بهتر شدن!

 

فدراسیون چگونه تشکیل میشود؟

 

برای تشکیل یک فدراسیون ورزشی، در ابتدا باید موضوع در کمیسیونهای تخصصی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک مطرح شود و پس از اجماع نظر این دو نهاد، موضوع به هییت دولت منعکس شود.

 

لازمه اینکه یک رشته ورزشی در قالب فدراسیون فعالیت کند هم داشتن یک فدراسیون جهانی و فدراسیونهای قاره ای مورد تایید کمیته بین المللی المپیک باشد.

 

پس از آن، در صورتیکه هییت دولت با این موضوع موافقت کند این موضوع در بودجه باید لحاظ شده و به مجلس ارائه شود.

چرا دولت باید تایید کند؟ چون این فدراسیون جدیدالتاسیس برای دولت و بودجه کشور تولید هزینه خواهد کرد که ساده ترین شکل آن پرداخت حقوق است و مجلس به عنوان نهاد نظارتی باید این تغییر و تحول و تاسیس را قبول و تایید کند و در صورت تایید مجلس، موضوع به شورای نگهبان ارسال میشود و پس از تایید آن مقام محترم، روند تاسیس و شکل گیری فدراسیون جدید اغاز میشود که البته باید جدیت و اهتمام وزارت در تامین بودجه و راه اندازی این فدراسیون جدید! را از نظر دور نکنیم.

 

نفع فدراسیون جدید برای مربیان ، داوران و ورزشکاران

 

با توجه به مطلب قبلی، خواننده باید این سوال را ازخودش بپرسد که راه اندازی این فدراسیون چه تغییری در وضعیت فعلی او ایجاد خواهد کرد؟

 

آیا در رنگ و جنس و قیمت احکام کمربندی و مربیگری و داوری تغییری ایجاد خواهد شد؟

 

و اصولا اینگونه دعواها و صحبتها چه ربطی به ورزشکار و مربیان عادی دارد؟

 

موارد بالا که در فدراسیون کاراته هم در حال انجام دادن است!

 

وضعیت سبکها چگونه خواهد شد؟

 

از جمله افرادی که بر طبل فدراسیون مستقل میکوبند سبکها هستند! اینکه چه سودی از این استقلال به آنها خواهد رسید، واقعا نمیدانم؟

 

ولی به عنوان یک کارشناس این جدایی را هزار درصد به ضرر سبکها میدانم! چرا؟

 

آیا سبکها در انجام امور کاری خودشان نظیر مسابقات، استاژ، اعزام برون مرزی مشکلی دارند؟

آیا فدراسیون در امور داخلی ایشان دخالت میکند؟

ایا انتظار دارند که فدراسیون جدید التاسیس به ایشان کمک مالی کند؟

ایا بدنبال جهانی شدن و آسیایی شدن هستند؟

 

لازم به ذکر است که نه فدراسیون کاراته و نه هیچ فدراسیون دیگری اجازه هزینه کردن حتی یک ریال به نفع سبکها را ندارند و اگر از نظر انجام کارهای عادی شان دچار مشکلی هستند نه به دلیل فدراسیون کاراته، بلکه بدلیل قوانینی است که وزارت ورزش نوشته و تدوین کرده است که همه فدراسیونها از جمله فدراسیون جدیدالتاسیس هم ملزم به رعایت کردن قوانین و دستورالعملها هستند.

 

اما نکته مهتر اینکه سبکهای ازاد با راه اندازی فدراسیون جدید خودشان را در تله می اندازند! چطور؟ جوابش را در مطلب پایین بخوانید

 

چرا معتقدیم که فدراسیون کاراته برای کاراته کنترلی است؟

 

موردی که همیشه در مورد فدراسیون کاراته گفته میشود این است که فدراسیون متعلق به کنترلی هاست و ... و البته این حرف کاملا درست است ولی نه به دلایلی که منتقدان میگویند!

 

یکی از مواردیکه بسیار مشاهده میشود اعتراض مداوم سبکهای آزاد کاراته و سکوت سبکهای کنترلی در برابر تصمیمات فدراسیون است که همه اینگونه برداشت میکنند که این سکوت نشان از رضایت آنها است!

 

بلکه برعکس به عقیده نویسنده، این سکوت نه از رضایت بلکه از سر اجبار است و بس! چرا؟

 

چون سبکهای کاراته کنترلی به حکم قانون مجبور هستند که تنها در فدراسیون کاراته فعالیت کنند و از این هراس دارند که اگر اعتراض کنند و فدراسیون نشینان از گفتار و برخوردشان رنجیده خاطر شوند! برایشان مشکلات عدیده ای ایجاد شود که چندان بعید نیست.

 

بنابراین بهترین سیاست را سکوت میبینند و اگر هم اظهار نظری میکنند در حوزه های عمومی کاراته است و به عنوان یک کارشناس و نه به عنوان رییس سبک.

 

حال اینکه در هر حالتی سبکهای ازاد کاراته چون اجبار قانونی ندارند، میتوانند به راحتی انتقاد کنند و ازادانه فعالیت کنند و اگر با برخورد قهرآمیز هم روبرو شدند حداقل در 3 فدراسیون میتوانند فعالیتشان را ادامه بدهند و حتی برعکس هم امکان پذیر است و اینکه کاملا مستقل و بدون وابستگی به فدراسیونی و آزادانه فعالیت کنند و دیگر نیازی به شورای برون مرزی و... نداشته باشند.

 

بنابراین فدراسیون سبکهای آزاد نه تنها محلی برای فعالیت ازاد خواهد شد بلکه مانند قفسی برای سبکهای ازاد خواهد بود، چون با تشکیل این فدراسیون دیگر نمیتوانند به سایر فدراسیونها کوچ کنند. به همین سادگی

 

پاسخ کلی:

 

مطمئن باشید که اگر این فدراسیون تشکیل شود، هیچ آزادکاری رنگ کرسی ریاستش را نخواهد دید! چون مدیرش از وزارت خواهد آمد.

مطمئن باشید که هیچ تیم ملی و اعزام جهانی و قاره ای که مورد تایید وزارت ورزش باشد انجام نخواهد شد.

 

مطمئن باشید که هیچ تخفیفی در مبالغ و خدمات فدراسیون نخواهد بود – نویسنده معتقد است که گرانتر هم خواهد شد – چون باید هزینه یک فدراسیون عریض و طویل و حقوق پرسنل تامین شود و سازمان حسابرسی کشور هم تمام تراکنش های مالی را به دقت زیر نظر دارد و با هرگونه تخلف احتمالی برخورد خواهد کرد.

 

مطمئن باید که این فدراسیون جدیدالتاسیس، در بهترین شرایط میتواند لیگ و مسابقات داخلی برگزار کند و بس!

 

مطمئن باشید که بودجه اختصاص یافته به این فدراسیون در خوشبینانه ترین حالت 10 درصد بودجه فدارسیون کاراته خواهد بود، چون این فدراسیون تنها یک فدراسیون داخلی است و بس!

 

سخنی با شما:

 

مطلب قبلی مبارز و مطلب امروز ما تلنگری بود به شما مخاطبان گرامی تا بدانید که وضعیت واقعی کاراته آزاد ایران چگونه است!

اینکه بدون تفکر همصدای افرادی کوته اندیش نشوید که طوطی وار وبدون تفکر بر طبل استقلال میکوبند و بدون اینکه هیچگاه بدانند که واقعا چه میخواهند؟ تنها در پی مطرح کردن خودشان هستند؟

 

پاسخ درست در مورد لزوم تشکیل این فدراسیون را زمانی خواهید فهمید، که یکبار این سوال را از خودتان بپرسید که که چه انتظاری دارید؟ و چه میخواهید؟ و اینکه آیا خواسته های شما برآورده نمیشود؟

 

پاسخ شما به این دو سوال، بهترین راه حل را برای وضعیت کاراته آزاد ایران را به همراه خواهد داشت.

 

در خاتمه ضمن عذرخواهی دوباره پیرامون مطلب قبلی، خاطرنشان میکنم که با اینکه آن مطلب به ظاهر جعلی و دروغ بود ولی در صورت تشکیل این فدراسیون، مو به مو به واقعیت می پیوست.

 

در روزهای اینده مدل پیشنهادی خودم را ارائه خواهم کرد.

 

 

 

 

                                                        پیروز و بهروز باشید و التماس تفکر/ علیرضا هاشمی

نمايش تقويم

« January 2020 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

سفارش طراحی وب سایت

در صورت تمايل براي دريافت نمونه کارهای ما ميتوانيد به وبسايت ما مراجعه نماييد. طراحي انواع وبسايت و فروشگاه اينترنتي و قالبهاي اختصاصي